Aşkı Yaşamak

Ruh eşimizi bulabilirmiyiz yada öyle birisi var mı? Neden aşık olamıyoruz? Neden sürekli yalnızız? ve daha birçok sorunun akıllarda olduğunun farkındayız. Tüm bu soruların cevaplarını burada detaylı olarak bulacaksınız.

Hayatımızın belirli bir döneminde yaşarken, ruh eşimizi bulmak ve aşık olmak isteriz. Aşık olan bir insanın, hayattan aldığı keyfi, güveni, ve huzuru çok daha üst seviyelerde hissetmesine ve yaşamasını sağlar. Aşık olmak insana anı yaşatır. Karşılıksız seversiniz ve sevgi hayatınızı kuşatır. Peki neden bu kadar güzel şeylerden mahrum oluruz?

Yaşadığımız toplum nüfusunun her geçen gün artmasına rağmen, insanlar yalnızlıktan yakınıp duruyorlar. Aslında tüm yakınmalar ve şikayetler, toplumca ortak noktamız da diyebiliriz. İstemediğimiz şeylere bakıp, yakınmanın ve bunu sürekli dile getirir olmanın maalesef bağımlısı olmuşuz. Kabullenmesi en zor gerçeklerle yüzleşmemiz gerekiyor. Ancak bu şekilde hayatınızı istediğiniz seviyeye getirebilirsiniz. Eğer, ruh eşinizi henüz bulamadıysanız yada aşık olacağınız kişiyi hayatınızda bir türlü göremiyorsanız, tamamen sorumlusu SİZsiniz. Bu anlaşılması en zor şeylerden birisi ama bunu anladığınızda, hayatınız olmasını istediğiniz şekilde değişmeye başlayacak. Ruh eşinizi bulacak ve mutlu bir birliktelik yaşayacaksınız.

Olumsuz İnanç Kalıpları

Aşık olmak ve güzel bir birliktelik yaşamak isteyen birisi, eğer ki olumsuz (zıt) inanç kalıpları oluşturmuşsa, yani (bu zamanda gerçek aşk kalmadı, erkekler aldatır, evlilik aşkı bitirir….gibi uzayıp gider),  zaten bu inançlarından dolayı ne aşık olabilir nede ruh eşini bulabilir. Bir çoğumuzda bu olumsuz inanç kalıplarına sahibiz. Örneğin bir bayan düşünelim; bu bayan arkadaşımızın inanç kalıplarından birisi “erkekler aldatır” ise, o bayan arkadaşımız bu düşüncesini haklı çıkaracak deneyimler yaşamak zorunda. Bu inanç kalıbıyla, hayatına mutlu ve sadık bir eş çekmesi imkansızdır. Eğer düzgün birlikteliklerin olmadığına inanıyorsak ve bunu sürekli dile getiriyorsak, hayatımızda bundan farksız olmayacak. Hem düzgün bir birliktelik istiyoruz, hemde böyle birlikteliklerin olmadığına inanıyoruz. Olmayan bir şeyi aramak gibi…

Ruh eşimizi bulabilir miyiz? Eğer bulabileceğinize dair inancınız varsa, zaten o sizi bulacaktır.

Bir çoğumuz yanlış evlilikler yaparız, bunun sebebi de daha önce edindiğimiz olumsuz inançlardır. Evlilik aşkı öldürür, her erkek aldatır, evlendikten sonra tüm özgürlüğün gider…  gibi inançlara sahip birisiyseniz, birlikteliğinizi sona erdirecek ve düşüncelerinizin doğruluğunu ispat edecek deneyimler yaşamaya başlarısınız. Evlilik ve aşk hayatımız bir anda enkaz yığınına döner.

İsteklerimize Ters Davranışlar

Yalnız yaşayıp da evlenmek, yuva kurmak isteyen kişilerin hayatlarına yakından baktığımızda, bu isteklerine tam tersi bir şekilde yaşam sürdüklerini görürüz. Örneğin, iki kişilik bir yatakta yatıyorsa, yatağın her iki tarafını da kullanma eğiliminde olurlar. Ortalı, sağda veya solda yatma pozisyonlarıyla, hayatlarına davet ettikleri kişi için, özel bir alan oluşturmazlar ve beden dilleriyle teklik durumunu evrene yaymaya devam ederler. Oysaki kendi alanlarını belirleyip, diğer boş kısmı ise hayat arkadaşına ayırması, dileğinin şimdiden gerçekleşmiş olduğunun mesajı evrene yayılır. Buda oldukça güçlü bir yaratımdır ve dileğinin çok kısa sürede oluşmasını sağlar. Elbise dolabının sadece yarısını kullanması, diğer yarısını hayatına girecek olan eşi için boş bırakması, yaratımın etkin bir şekilde kullanılmasıdır.

Davranışlarımız, inançlarımız ve konuşmalarımız bizim aşk hayatımızı şekillendirir. İnandığınız ve sıklıkla dile getirdiğiniz şey, hayatınızın bir parçası olmak zorunda. Mutlu bir birliktelik yaşamak istiyorsanız, davranışlarınızı ve inançlarınızı tekrar gözden geçirmelisiniz. Tüm olumsuz düşünceler tek tek ortaya çıkacaktır. Daha sonra bu düşünce ve inançlarınızı olmasını arzu ettiğiniz yönde değiştirin. Ruh eşimi bulabilirim, Birbirlerini seven kişiler asla aldatmazlar, Mükemmel aşk mümkündür, Ben bir aşk adamı/kadını yım.

Diğer konularımıza göz atmak için lütfen tıklayınız.

Paylaşım