Aynı Sorunları Yaşamaktan Bıktınız Mı?

İstemediğiniz bir olay tekrar tekrar farklı şekillerde başınıza geliyorsa aslında bu durum size, bu durumu neden sık bir şekilde yaşadığınızı anlamanız için büyük bir fırsat sunar. Biz bu fırsatı ya görür ve neden sonuç ilişkisiyle kendimizi onarma-düzeltme fırsatına çeviririz yada bu olaylara karşı yakınma ve isyan gibi tepkilerle olduğumuz yerde sayarız.

Başımıza gelen her ne varsa bizim bakış açımıza göre iyi veya kötü fark etmez, doğrudan bizimle bir bağlantısı vardır. Kendiliğinden gelişen yada tesadüfen oluşan hiçbir şey yoktur. Hayatımızdaki gelişen tüm olayların bir sebebi vardır ve bu yüzden hayatımızdan da biz sorumluyuzdur.

Eğer istemediğiniz durumları hala yaşamaktaysanız, bu durumun kendinizle olan bağlantısını yani nedenini bulmalı, yeni seçim ve kararlarla bu durumun daha fazla yaratılmaması için kendinizi yönlendirmelisiniz. Başımıza sürekli aynı üzüntü verici olayların gelme sebebi, bizim bilinçsizce yaptığımız seçim ve düşüncelerimizle alakalıdır.

Hayatınızda sizi sık sık üzen bir durumun tamamen ortadan kalkması için bu durumun yaratılmasına neden olan düşüncenizi bulmanız gerekir. Toplumsal olarak böyle arayışlar içerisine girmiş olsaydık, genel anlamda bizi mutlu eden şeyleri yaşamayı sürdürürdük ve toplumsal refahı böylece sağlamış olurduk. Yaşadığımız yüzyılın en büyük gücü bilgi’dir. Bilgiye sahip olan herkes hayatını muhteşemleştirme adına bilgiyi yorulmadan ve zahmetsizce kullanırlar. Bu insanların hayatları daima iyi olan şeylerle doludur. Kendi deneyimlerini seçme özgürlüğünü sonuna kadar kullanırlar. Sizin iyi şeylerle dolu bir hayatı yaşayamıyor olmanızın sebebi; ya bilgi eksikliği yada bu bilgiyi kullanamamanızdan kaynaklanmaktadır.

Hayatınızda size üzüntü veren ve şuada devam eden her şeyi bir kağıda dökün ve neden bunların tekrar tekrar başınıza geldiğini anlamaya, bununla ilgili hangi düşüncelere sahip olduğunuzu kavramaya çalışın. Yaşadığınız hayat size keyif vermiyorsa, mutlaka keyif alacağınız hale getirmelisiniz. Hayatınızdan keyif almak en büyük amacınız olmalı.

Sorunsuz, problemsiz mutlu bir yaşam ile aranızdaki tek engel sizsiniz. Siz kendi sınırlarınızı çiziyorsunuz ve bu sınırlar içerisine kendinizi hapsediyorsunuz. Bu görünmez sınırlar ve duvarlar, düşünceleriniz yoluyla inşa ediliyor. Unutmayın mimarı da sizsiniz. Dışarıdaki tüm sorun ve problemleri halletmek istiyorsan, kendi üzerinde çalış.

Şimdi kendinizi sınırlayan düşüncelerden tamamiyle kurtulma zamanı. Başınıza gelen olayların neden geldiğini anlayıp, seçim ve düşüncelerinizi yeniden şekillendirmenizin tam zamanıdır. Bu zaman sizin zamanınızdır, sizin uyanışınız ve kendinizi tekrar keşfetme zamanınız. Siz tüm olaylara hükmetme gücüne sahipsiniz. Bu güç sizin doğuştan elde ettiğiniz ve varoluşunuzun bir parçası.

Diğer bilinçli yaşam konularımıza göz atmak için lütfen tıklayınız.

Paylaşım