Ayşe T. – İş Hayatındaki Başarısı

Ayşe T. / Başarı Hikayesi

Öncelikle herkese merhaba… Ben bir diş hekiminin yanında görevli olarak çalışmaktayım. Çok uzun zamandan beridir. Eşim ve birde 2 çocuğum var. 42 yaşındayım. Bundan 2 sene önceki yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum sizlere ve o günden sonra da nasıl hayatımın değiştiğini.

Bende yaklaşık 5-6 senedir pozitif düşünce ve çekim yasasıyla ilgili araştırma yaptım ve hep ilgimi çekmişti bu konular. Ama o zamanlar şimdiki kadar çok bilgi yoktu yada ben bulamıyodum neyse eşim iki sene önce bir haksızlığa uğrayarak işten çıkarıldı ve psikolojisi çok bozuldu. Bende çok etkilenmiştim ve her gün iş yerlerinin ne kadar haksızlık yaptıklarını konuşurdum. Borçlarımız çoktu ve eşimin acil bir işe ihtiyacı vardı. Ama bulunduğumuz şehir o kadar büyük bir şehir değil ve iş imkanı bulmak burada çok zor. Neyse ben de o kadar çok iş yeri problemlerine odaklanmışım ki, çalıştığım iş yeri beni işten çıkardı. Hemde hiçbir sebep yokken. Çalıştığım iş yeri sahibi de, bizim maddi sıkışıklığımızı ve eşimin işten çıkarıldığını biliyordu ve buna rağmen sebepsizce işten çıkarıldım.

Artık eşim ve ben evdeydik ve maddi olarak hiçbir gelirimiz de yoktu. Ödenecek bir sürü borç bekliyordu, çocuklar okula gidiyordu yani anlayacağınız berbat bir durum yaşıyorduk. Hemen aklıma pozitif düşünce ve çekim yasasını kullanmak geldi. Eğer düşüncelerimi değiştirirsem hayatımda değişecekti. Zaten istemesem de çok fazla boş zamanım vardı. Evde oturup eşimle birlikte borçlarımızı bir kağıda yazdık. O kağıdın hemen arkasına da, ikimizin yeni maaşlarını yazdık. Hemen hemen daha önce aldığımız maaşlara yakın bir maaş yazdık. Eşimde bana katılarak, her gün sanki çalışıyormuş ama yıllık izindeymişiz gibi yapmaya çalıştık. Ben masa başı bir iş hayal ettiğim için eşim benden habersiz ailemizin fotoğrafını çerçeveletip bana sürpriz yaptı. Bunu yıllık iznin bittiğinde masana koyarsın dedi. O fotoğraf çerçevesini yatağımın baş ucuna koydum, her sabah ona bakarak uyanıyordum.

Neyse çok uzatmayayım, bir gün bir arkadaşım eve geldi ve dişi çok ağrıyormuş bana yarınki randevuya birlikte gidelim mi dedi. Bende evde boş olduğum için kabul ettim. Ertesi gün dişçi randevusuna gittik ve bekleme odasında beklerken çalışanın konuşmaları dikkatimi çekti. Orada çalışan kadın işten ayrılmak zorundaymış, kocasının tayini çıkmış. Ama o iş yerini çok sevdiği için ayrılmak çok zor geliyormuş. Arkadaşımla birlikte dişçinin odasına girdik. Dişçi arkadaşımı muayene ederken bende onunla sohbet etmeye başladım. Eğer yardımcı bir elemana ihtiyaçları varsa çalışmak istediğimi söyledim. Meğerse onlarda düzgün birisini arıyorlarmış. Neyse ben işe girmiş oldum ve eşimle birlikte çok sevindik. İlk iş günümde eşimin işsiz olduğunu öğrenen yeni patronum hemen eşime referans olarak iş ayarladı. Benim ikinci iş günümde oda işe başlamış oldu.

Ben dişçi muayenesinde sadece gelen hastalarla ilgileniyorum ve bilgisayara kayıt alıyorum. Masa başı bir işim var. Eşimin de işi çok iyi ve işini severek yapıyor. Daha sonra neyi keşfettik biliyormusunuz. İkimizin de eski aldığımız maaşlardan daha yüksek ücret aldığımızı. Çok mutluyum… O günden sonra her gün isteklerimi düşünmeye ve kendime çekmeye karar verdim. İstediğin şey zaten olmuş gibi yaşa ve inan. O her neyse kendiliğinden sana gelecek.

Bu siteye yani kuantum dünyasına ve kendi genç ama gönlü bizden de büyük Ercan kırdöke büyük sevgilerimi sunuyorum. Her zaman sitede yayınlanan yazıları büyük bir arzuyla takip ediyorum. Çok güzel bilgiler sunuyor bizlere. Başarılarının da devamını diliyorum. Herkese bol bol sevgilerle 🙂

Paylaşım