Bilek Gücüyle Değil Düşünce Düzeyinde Çalışmak

Bilek Gücüyle Değil, Düşünce Düzeyinde Çalışmak

Kendi ülkemizde diğer ülkelerle birlikte, çalışma konusunda yanıltıcı ve aldatıcı ortak bir anlayışa sahip. Aslında bu anlayış, yöneticilerin (liderlerin) kendi düzenlerini oluşturabilmesi ve insanları zayıf bırakarak rahatça kontrol edebilmesi için oluşturulmuştur. İnsanlar, kendilerine uygulanan toplu hipnozlar neticesinde, bir kabusun içerisinde yaşamaktadırlar.

Bizler bu düşünce dünyasında, bilek gücümüz ile görüntüleri değiştirmeye çalışıyoruz. Farkında değiliz ama bilek gücü ile attığımız her adımda bile, gördüğümüz görüntülerden şekillenen düşünceler, hayatımızı oluşturmaya devam ediyor. Zor şartlar ve bilek gücüyle hayatımızı istediğimiz seviyeye getirebilme çabasının oluşturduğu düşünce formlarının sonuçlarını yaşıyoruz. Bu durum, farkında olmadan kişinin kendisine eziyet etmesi anlamına geliyor. Kendisi için zor şartları oluşturmuş ve kendisinin başlattığı hayat mücadelesi ile boğuşarak, yaşamını düzene sokma gayreti içerisinde olması çok acı.

Düşüncelerimiz, Hayatımızı Oluşturur

Hayatımızı istediğimiz şekle getirebilmek için bilek gücümüzle uğraşmak ve çabalamak yerine, düşüncelerimiz ile oluşturmayı denemeliyiz. Bu güne kadar kimse, düşünceleriyle hayatını oluşturmayı denemediği için, bu güce ve bu gücün varlığına çok az sayıda insan sahip çıkmakta. Bu güç ile birlikte çalışan az sayıdaki kişiler, hatırı sayılır bir servete ve her anlamda büyük bir zenginliğe sahipler. Bizler de bu güce sahip çıkmalı ve düşüncelerimizin hayatımızı nasıl etkilediğini görmemiz açısından, bu gücü kullanmayı denemeliyiz. İstisnasız her insanın hayatı, kendi düşünceleri üzerine şekilleniyor ve oluşuyor. Doğru düşünmeyi ve hissetmeyi öğrenmek, hayatınızda yapacağınız en akıllıca ve en önemli şey olur ve hayatınızı istediğiniz hale getirme gücüne sahip olursunuz.

Çalışmak

Çalışmak ne kadar negatif olarak algılansa da aslında öyle değil. Çalışmak; sevdiğiniz, sizi mutlu eden, keyif aldığınız şeyi yapmaktır. Yapmak mecburiyetinde olmadan, sevdiğiniz için yaptığınız şeydir. Başkalarına hizmet etmek; paylaşmanın, büyümenin ve farklı insanlarla etkileşim içinde olmanın en güzel yollarından birisidir. Keyif alarak yaptığınız işte, an’ın içinde ve evrenle uyum içerisinde olursunuz. Kazanç gözetmeksizin sevdiğiniz işi yapın. Mutlu, minnettar olduğunuz her günün enerjisi, yaratıcı düşünce gücüyle uyum sağlayarak, size tüm isteklerinizi oluşturacaktır.

Hayatınızdaki görüntüleri değiştirmek istiyorsanız, düşüncelerinizi değiştirmelisiniz. Düşünceler, görünmeyen alandaki formsuz ve şekilsiz öz’den, yeni formlar ve şekiller oluşturur. Bu güce sahip çıkan ve bunun kullanan herkes istediği hayatı deneyimleyecek ve istediği her şeye sahip olacaktır.

 

Diğer yazılarımıza göz atmak için lütfen tıklayınız.

Paylaşım