Hayatımızı Bilinçaltımız Yönetiyor

Pek çok kişinin karşılaştığı bir sözcük bilinçaltı. Yaşamımız boyunca durmaksızın işleyişini sürdüren bir süper güç. Kalbimizin ritmik atışı, sindirim sistemimizin düzgün bir şekilde çalışması, hatta hatta uykuda bile düzgün nefes almamızı sağlayan da bilinçaltımızdır. Bu kadar işi bilinçli olarak, düzgün bir şekilde yapamazdık herhalde. Örneğin, panik anında tüm dikkatimizi oraya çeken bir durum yaşandığında, belki nefes almayı unutacaktık. Ama neyse ki tüm bu işleri ve daha fazlasını bilinçaltımız bizim yerimize yapıyor. Biz deneyime odaklandığımızda, hatta deneyimi yaşarken tüm dikkatimizi ona verebiliyoruz. Çünkü diğer tarafta tüm işlerimizi bilinçaltımız hallediyor ve Hayatımızı bilinçaltımız yönetiyor.

Bilinçaltı Kararları ve Bilinçli Kararlar

Bilinçaltı ve bilinçlilik durumunu kıyasladığımızda, yüksek bir farkla bilinçaltının güçlü olduğunu görüyoruz. Hayatımızın %96’sını bilinçaltımız, %4’ünü ise bilinçli verilen kararlarla yönetiriz. Bu sebeptendir ki, ilk başlarda bilinçli olarak hayatlarına pozitif yön vermek isteyenlerin aldıkları karara rağmen, eski aldıkları değişmesini istediği kararlar doğrultusunda yaşamaya devam ederler. Bu o insanların başarısızlıklarını göstermez, sadece yeni alınan kararlar henüz bilinçaltımıza işlemediği için bilinçaltımızdaki eski kayıtlar yaşamı şekillendirmeye devam eder. Yani geminin kaptanı bilinçaltımızdır.

Bilinçaltımız çocukluktan başlayarak aldığımız kararlar ve deneyimler sonucunda kayıt oluşturan, bu kayıtları da tekrar eden bir kayıtcihazı gibidir (Hem kaydetme, hemde oluşturulan kaydı oynatma gücüne sahip bir kayıt cihazı). Bu kayıt cihazımızın (bilinçaltımızın) oynatma tuşuna bastığımızda (play), sadece içerisine kaydedilen bilgiler oynatılır. Biz yeni bir karar aldığımızda ve kayıt cihazının (play) oynatma tuşuna bastığımızda, o kaydını oynatırken bizim aldığımız yeni kararları kaydetmeyecektir. Çünkü kayıt cihazımızın (bilinçaltının) kaydet tuşuna basmadığımız sürece, ne söylersek söyleyelim, ne kararlar alırsak alalım yada bağıra çağıra haykıralım kayıt işlemi olmayacaktır.

Bilinçaltımızı yeniden programlamak için bilinçaltımızın kaydet tuşuna basmamız gerekir. Bununda farklı birden çok yöntemi vardır. Bunlardan bir kaçına değinecek olursak; Örneğin EFT yönteminin muazzam bir kayıt gücü vardır.  EFT tekniğini kullanarak bilinçaltımızda kayıt tuşuna basmış oluyoruz ve değiştirmek istediğimiz şeyleri yeniden proğramlayabiliyoruz. Diğer bir başka yöntem ise, günlük alışkanlıklarla sağlanır. Değiştirmek istediğimiz eski bilgi yerine, koymak istediğimiz pozitif bilgiyi her gün alışkanlık haline getirerek tekrar etmeniz durumunda, bilinçaltınız belli bir süre sonra bu bilgiyi gerçekmiş gibi algılayıp kaydını oluşturur ve artık o sizin gerçekliğiniz haline gelir. Bunlar haricinde diğer bir yöntemde; bilinçaltı değiştirme, iyileştirme konusunda uzman kişiler tarafından destek almak. Ama unutmayın ki siz daima kendi gerçekliğinizi , kendiniz yaratıyorsunuz. Güç daima SİZ’de.

Yaratım sürecinin nasıl işlediğine bakmak için tıklayınız.

Paylaşım