İsteklerimizle Aynı Frekansta Olmak Ne Demek?

Bir şey hayatınıza girmeden önce hayal düzeyindeyken onunla aynı frekansta olun demek ne demek? Nasıl oluyor yani? hangi duygu ve düşüncede olmak gerekiyor? nasıl yapılır bu? somut bir örnekle açıklar mısınız?

Hayatımızda olmasını istediğimiz her hangi bir şey, düşünce düzeyinde form bularak yaratılır. Düşüncelerimiz yaratıcı gücü oluşturan temel etkendir. Düşüncelerimizde isteğimiz ile ilgili şeylere formlar veririz ve farkında olmadan, bu imgelerin yaratılmasını sağlayarak, hayatımıza dahil olmalarını sağlarız. Zihnimizde form almış her düşünce, yaratımın ilk adımını tamamlamış olur.

Çoğunlukla yaratım süreci tam olarak anlaşılamadığı için, insanlar elde etmek istedikleri şeyleri yaratmak yerine, elde etmek istemedikleri şeyleri yaratır. Problem çekirdek düşüncelerinde yada kabul etme aşamasında reddetme eğilimi içinde olmalarındandır. Eğer problem çekirdek düşüncede yer alıyorsa, isteği ile ilgili ters düşen farklı görüş ve inançlara sahip olduğunu gösterir. İsteğimizle ilgili hayal kurarken, o isteğimizin gerçekleşeceğine yada bize ulaşacağına henüz inanç duymuyorsak, yaptığımız iş boş bir hayalden başka bir şey değildir. Bununla birlikte eğer isteğiniz üzerinde farklı görüşlere de sahipseniz ve isteğinizin ancak belli koşullara bağlı olarak gerçekleşebileceğini düşünüyorsanız, yine yaratım konusunda sizi başarısızlığa götürecek çekirdek düşüncelere sahipsiniz demektir.

İsteğimizi düşünce düzeyinde form almasını sağlayarak yani zihnimizde canlandırma yaparak, isteğimizi zihnimizde deneyimleyerek, yaratıcı gücü ve enerjiyi oluşturduğumuzda, kabul etme aşamasında isteğimizle aynı frekansta olmak oldukça önemlidir. İsteğimizle aynı frekansta olma işi basit ve etkili bir biçimde, sizi tüm olasılıklara karşı açık hale getirir. Eğer tüm olasılıklara açık bir şekilde yaşıyorsanız, isteğinizin oluşması ve hayatınıza girme süresi de o kadar hızlanmaktadır. Çünkü sizde oluşan her hangi bir sınırlayıcı düşünce oluşmamaktadır.

İsteklerimizle Aynı Frekansta Olmak Ne Demek?

İsteğiniz ile aynı frekansta olmak; isteğinizi elde ettiğinizdeki ruh halinize bürünmektir. Zihninizde canlandırdığınız isteğinizi, zaten sahip olmuş gibi heyecan, sevinç, minnettarlık ve mutluluk duyguları üretmenizdir. Bunu yapmanın en etkili ve kolay yolu şükür egzersizleridir. Şükür egzersizleri sayesinde, minnettarlık frekansına geçmiş olursunuz ve bu frekans aynı zamanda, isteklerinizin oluşması ve kabul etme duygusu ile aynıdır. Siz sahip olduklarınıza odaklanıp, minnet duygusu yaydıkça, isteğinizi kabul etmeye, isteğinizin hayatınıza girmesine o kadar çok olanak sağlamış olursunuz.

Hangi isteğinizi yaratıyor olursanız olun, hayatınızda sahip olduğunuz en küçük şeylere bile odaklanarak “…….. çok şükür hayatımda var” dedikçe ve bunu her gün yaptığınızda, aslında siz her gün minnettarlık duyguları yaymaya başlamışsınız demektir. Bu minnettarlık duygusu, yaratmak istediklerinizi hayatınıza girmelerine izin vermektir. Onlarla aynı frekansta olmak demektir, çünkü onları elde ettiğinizdeki duyguları zaten üretiyor ve yayıyorsunuzdur.

Paylaşım