Kendine Sahip Çık

Ne kadar zorlasanız da alışıla gelmiş hayatınız bir günde veya bir anda değişmesi çok zor çünkü hayatınızın bir ritmi yani bir rutini var. İnançlarınız ve düşünceleriniz, hayatınızın sahip olduğu bu ritme ayak uydurmuş durumda. Farklı düşüncelere inanmaya başladığınızda, sizi eski alışılmış hayatınızı destekleyen düşüncelere geri iten bir duygu karmaşası yaşarsınız. Aslında buda gayet normal bir durumdur. Bu duygu karmaşasına neden olan şey sizin ego’nuz dur. Ego sizi eski bilindik yaşam alanınızda tutma eğiliminde olur, çünkü bilindik hayatınız zaten bilindiği için ego güvende olduğunuzu düşünür. Sizi o eski alanda tatmin edecek şeyleri adeta önünüze serer.  Sizde eski hayatınızın doğru ve olması gereken hayat tarzı olduğuna inanmaya yeniden başlarsınız.

Hayatınızdaki güzellikleri ve mutluluğu arttırmak istiyorsanız, kendi üzerinizde küçük bir bebekle ilgileniyormuş gibi özenle ilgilenmeniz de büyük fayda vardır. Her olay sonrasında kendinize kızmak yerine, yeni bir şans tanımalı ve kendinizi desteklemelisiniz. Bunu sizden daha iyi yapacak başka bir kişi de yok.

Bu değişim süreci esnasında kendinizi çok iyi tanımalı ve hatta keşfetmelisiniz. Belki bilmediğiniz veya görmezden geldiğiniz bir çok özelliğinizi yeniden keşfetmek, kendinizi geliştirme konusunda oldukça faydalı olacaktır.

Sorumluluğunu Üstlen ve Kendine Sahip Çık

Motivasyonunuzdan siz sorumlusunuz, eğlence ve kahkahalarınızdan da siz sorumlusunuz, sağlığınızdan ve bu koskoca hayatınızdan yine siz sorumlusunuz. Kendinize nelerden hoşlanıp hoşlanmadığınızı sorun, kendinizle yakından çok yakından ilgilenin çünkü bu sizin sorumluluğunuzda.

Eğer hayatınızı değiştirmek istiyorsanız, şuanda kendinizi değiştirmeye başlayın ve istediğiniz hayat tarzına yakışır birisi olmaya başlayın. Düşünceler yaratımın temelini oluştururlar ama harekete geçtiğinizde oluşum hızlı bir şekilde hakikate dönüşür.

Kendinizi zaman kavramı içerisine hapsetmeyin. Kendinize sınırlama koymayın, neyin ne zaman gerçekleşeceği ile ilgili düşünmeyin. Bunun yerine istediğiniz şeylerin size gelmekte olduğunu veya zaten sizin olduklarını bilerek, bunun için mutlu olun ve rahatlayın…

Muhteşem yaratıcı düşünceye sahip bireyleriz ve düşüncelerimiz ile kendi hayatımızı şekillendiriyoruz. Bu güç bize yaratıcı tarafından bahşedilmiş muazzam bir güç. Bu gücü yanlış kullandığımızda sonu felaketlerle bitebilirken,  bu gücü doğru kullandığımızda ise muhteşem bir hayata sahip olabiliyoruz. Hemde hiç zorlanmadan..

Diğer elimizdeki güç yazılarımıza göz atmak için lütfen tıklayınız.

Paylaşım