Kimine Göre İyi Kimine Göre Kötü

Kimine Göre İyi Kimine Göre Kötü

Bir çoğumuz hayatın kargaşası ve telaşıyla birlikte yaşıyoruz. Düzene sokmamız gereken o kadar çok şey var ki, kendi mutluluğumuz için bir şeyler yapmaya zaman bulamıyoruz. Maalesef birçok insan yaşadığı günün ardından her akşam evlerinde yorgun ve bitkin bir halde, sanki yaşanması mecburi olan o zor günü için, güç toplamak ve dinlenmek amacıyla yatağa giriyor.

Aynı havayı soluyoruz ama farklı hayatlar yaşıyoruz. Kimi için saniyelerin bile geçmek bilmediği zor bir gün, kimi için ise saatlerin saniyelere dönüştüğü harika bir gün. Peki yaşamımızda bu dengeyi sağlayan şey nedir? Neden yaşanan bir gün birisi için mükemmel olabiliyor da, aynı gün diğeri için çekilmez bir hal alabiliyor. Problemin gün ile bir alakası yok. Güne anlam katan bizleriz ve maalesef genellikle olumsuzluklara hazırlık yaparak güne başlıyoruz.

Bu hayatta bir çok isteğimiz veya gerçekleşmesini arzuladığımız hayallerimiz var, ama bu isteklerimiz ya birileri tarafından bize verilecek yada büyük bir şans ile aniden karşımıza çıkacak. Başka bir yol olduğunu düşünmüyoruz. Sadece bu iki ihtimal dahilinde arayışlarımız ve beklentilerimiz şekilleniyor. İstediklerimizi altın tepside kimse bize sunmadığı için, genellikle eksik ve moralsiz hissediyoruz. Bu hissimiz tüm hayatımızın her alanına etki ediyor. Bir bakıyoruz ki hayatımız eksik ve mutsuz bir hal almış ve sonra da kendi kendini kurban edenlerin tarafına geçmek kolayımıza geliyor. Yani kurban rolü oynamaya başlıyoruz ve “istedik ama hiçbir zaman istediklerimiz gerçekleşmedi” diyenlerden oluyoruz.

Bir günün kötü veya iyi olduğuna karar veren biz isek ve bu karar sadece bizim için doğru oluyorsa, isteklerimizi alıp alamama konusu da tamamen bizim doğrumuz oluyor. Bir başkası hayallerine kavuşuyorsa ve siz kavuşamıyorsanız sorun tamamen sizdedir. Bir şeyleri ya yanlış yapıyorsunuzdur yada eksik yapıyorsunuzdur.

Öncelikle nasıl bir dünyada yaşadığınızı kavramaya çalışın. Başarılı ve mutlu insanların hangi düşüncelere sahip olduğuna ve nasıl bir yaşamları olduğuna dikkat edin. Eminim sizin düşüncelerinizden ve yaşamınızdan oldukça farklıdır.

Kesin olan bir şey var ki; eksik ve mutsuz hissederek asla tam ve mutlu olamazsınız. Şuan yaşadığınız her ne olursa olsun, belki size çok zor gelecek ama mutlu ve umutlu hissetmeye başlamalısınız. Düşüncelerinizi sadece yaşamak istediklerinize yöneltmeli ve aksi düşüncelere yer vermemelisiniz.

Siz düşünceleriyle kendi hayatına anlam katan ve bu anlamın her alanda kendi yaşamınız için doğu kılan bir güce sahipsiniz. Bu muazzam gücünüzü kendinize duvarlar örerek harcamayın. Siz özgür ve yaratıcı bir varlıksınız. Sizin dilediğiniz her şey ama her şey oluşacak ve size sunulacak ama siz buna izin verdiğiniz sürece. İstediklerinizi almak için inanç duyun ve istekleriniz ile aynı hatta yani minnettarlık frekansında yarınlara merhaba deyin.

Diğer bilinçli yaşam konularımıza göz atmak için lütfen tıklayınız.

Paylaşım