Kişisel Gelişim Bilgileri İçerisinde Kaybolmayın

Eminim kendinizi geliştirmek için o kadar çok kaynağa başvuruyorsunuz dur ki hatta öğrendiğiniz bir bilginin, takip ettiğiniz diğer bir sayfadaki bilgiyle çakıştığı durumlarda iki arada kalıyorsunuz ve hangisinin doğru olduğu konusunda büyük endişeler yaşıyorsunuz. Bu anlamda söyleyebilirim ki, aslında altını çizerek söylemek istiyorum “tek bir doğru yoktur” o yüzden edindiğiniz bilgiler içinde birbirine ters düşen bilgilerde olacaktır.

Bu işe gönül vermiş ben ve aynı benim gibi kişiler, kendi yaşadıkları deneyimler sonucunda, edindikleri bilgilerle pekiştirerek diğer insanlara yardımcı olmaya çalışıyorlar. Unutmayın ki her birey farklı inançlara sahip ve farklı deneyimler yaşamıştır ki bu yüzden verdikleri bilgilerde, başka kişilerin bilgileriyle kolayca ters düşebilir. İşte bu durumlar, henüz kendisini geliştirme aşamasında olan kişiler için zorlayıcı ve seçim yapmak zorundaymış gibi hissetmelerine neden olur.

Tek bir doğru olmadığı için herkes kendi doğrusuyla istediği şeye yada hayata kavuşabilir. Bu çok normal bir durumdur. Hiçbir zaman unutmamalıyız ki, inançlar kişiye özgüdür ve inandıkları şeyler hayatında doğru olmak zorundadır.

Sizde kişisel gelişim yolculuğunuz sırasında, farklı kişilerden edineceğiniz bilgilerin, öz kaynağını görmeye çalışın. Bilin ki edindiğiniz bilgi, karşınızdaki kişinin duygu ve düşünceleriyle özdeşleşmiş ve doğru olduğuna inanılmış bir bilgidir. Siz kendi farkındalığınızı yükseltmeye başladıkça, tarafsız biçimde doğru bilgileri kendiniz için seçebilecek ve işinize yarayan bilgilerle, yolunuzu kaybetmeden isteklerinize doğru yol alacaksınız.

Ben de kendi hayatımda yani yolculuğumda edindiğim ve doğruluğuna inandığım bilgileri paylaşıyorum. Sizde bu bilgilerin kaynağının idrakinde olarak, bilgilenmeye devam edin. Herkesin doğrusunu kabul etmekten çok kendi doğrunuzu bulmak için içinize yönelin. Bizler sizler için sadece, karanlıkta fener tutan birisiyiz ve fenerin ardındaki aydınlığa gitmek de sizin işiniz. Siz kendinize inanmadıkça, hiç kimse size yardım edemez.

Kendi yolunuzu çizmeye hazır olun, bu muhteşem bir yolculuk olacak. Ama asla tamamlanmayacak! Çünkü siz yaşamaya devam ettikçe, gelişiminiz de sürekli devam edecek. Bu yolculukta, hayatınızdaki amaçlarınızı gerçekleştirmiş olabilirsiniz ama yeni amaçlarınızın doğuşu, yeni ufuklara doğru sizi sürükleyecektir. Ne kadar keyifli bir yolculuk olduğunu burada anlatmayacağım, çünkü kesinlikle yaşanması gereken bir şey…

 

Diğer bilinçli yaşam konularımıza göz atmak için lütfen tıklayınız.

Paylaşım