Özgürce İsteyebilmek

Her bireyin mutlaka sahip olmak istediği şeyler vardır. Aslında hangi konumda olursanız olun hiç fark etmez, doğamız gereği yeni şeyler isteriz ve bekleriz. Her deneyimden sonra başka bir deneyim arayışımız daima var olacaktır, çünkü özümüz deneyimlemek için buradadır.

Yıllardır aynı şeyleri deneyimlemek, aslında aynı şeyleri tekrar istemekten başka bir şey değildir. Kendimizi kapana sıkışmış ve hep aynı yerde olmaktan oldukça sıkılmış olsak dahi, farkında olmadan bu süreci uzun yıllar devam ettiririz. Yakınmaların başladığı veya başkalarını suçlamak gibi duyguların baş gösterdiği bir durum ile tam olarak olduğumuz yeri tekrar tescillemiş oluruz. Her şeyin kendimizin bir eseri olduğunu, hayatımızdaki bu düzenin altındaki gizli mimarın kendimiz olduğunu fark etmeyiz. Bu fark etmeyişimiz de, bu oyunu oynamamıza daha da kolaylık kazandırır.

Elimizde muazzam bir güç var ve biz bu güç ile kendi dünyamızı şekillendiriyoruz. Hayatımızda olan her şeyi biz düşüncelerimizle şekillendiriyoruz. Başımıza gelen her türlü olayı, farkında olmasak da biz diliyoruz yada kendimize çekiyoruz.

Elimizdeki Gücü Doğru Kullanmak

İsteme konusunda kendinizi asla sınırlandırmayın ama bir şeyleri isteme konusunda oldukça yanlış bir bakış açısına sahibiz. Eğer hayatımızda değişmesini istediğimiz bir şey varsa, elimizde olana canımızı sıkarak, daha iyisini hayal ediyoruz. Bu şekilde bir istek enerjisi beraberinde negatif olayları da hayatınıza çekecektir.

Örnek verecek olursak; eski ve de oldukça yavaş bir bilgisayara sahipsiniz. Bu bilgisayarın değişmesini istiyorsunuz ve bilgisayara her işiniz düştüğünde, “senden kurtulacağım, artık bu yavaş bilgisayarı kullanmak istemiyorum, bıktım artık bu bilgisayardan” gibi duygularla yaklaşıyorsanız, evet o bilgisayardan kurtulacaksınız ama negatif bir şekilde. Ya bilgisayarınız tamamen bozulacak, ya bir yerden düşüp kırılacak yada bilgisayarınızın başına farklı bir felaket gelecek. Çünkü siz dileğinizi şükür yolu ile dilememiş, aksine negatif duygularla isteklerinizi dile getirmiş oluyorsunuz. Bundan dolayı isteklerinizin gerçekleşmesi de negatif yönde olacaktır. Yeni bir bilgisayar elinize geçmeden (yaratımında bulunamadan) eski bilgisayarınızı kaybedeceksiniz. Evrene yaydığınız duygunun katlanarak size gelmesi, bu sonucu almanıza neden olacaktır.

İsteklerimizi sesli veya sessiz bir şekilde hiç fark etmez, dile getirirken mutlaka pozitif ve minnettarlık duygularıyla dile getirmeliyiz. Değişmesini istediğiniz şey ne olursa olsun, yakınma durumu üzerinden yeni bir istekte bulunuyorsanız yanlış yoldasınız demektir. Hemen duygu ve düşüncelerinizi değiştirin ve elinizde olan şey için gerçekten teşekkür edin, daha sonra yenisini gönlünüzce dileye bilirsiniz.

İsteklerimiz konusunda tek sınır, kendi zihnimizin oluşturduğu sınırdır. Her geçen gün yeni şeyler isteyip, istediklerinize bir bir kavuştuğunuzda, yaşadığınız bu deneyim sayesinde de zihninizin sınırlarını genişletirsiniz. Bilmekten çok deneyimlemek, sizi kendi ihtişamınız ve gücünüz ile daha hızlı buluşturacaktır.

Siz sınırsız isteme özgürlüğünüzü sonuna kadar kullanın. Hatta her gün yeni bir şey dileyin/isteyin, hayatınızın isteklerinizle dolduğunu göreceksiniz. Yeter ki sizdeki bu gücü doğru bir şekilde kullanın. Siz kalbinizden geçen herşeyi deneyimlemek için buradasınız, tüm sevgiyi ve ihtişamı paylaşmak için… Kendinizi onurlandırın çünkü siz onur duyulacak birisiniz.

Diğer elimizdeki güç yazılarımıza göz atmak için lütfen tıklayınız.

Paylaşım