Sipariş Hazır – Teslimat Her An Olabilir

Sipariş Hazır – Teslimat Her An Olabilir

Birçok kişi, üzerinde ne kadar çok çalışsa da isteklerini veya hayallerini gerçekleştirememenin üzüntüsünü ve hayal kırıklığını yaşıyor. Bu insanlar dileklerini nasıl gerçekleştireceklerini anlamaya çalışıyorlar. Bu konuyu çok hassas olarak düşünüyor ve beklide en çok bu konu üzerinde yoğunlaşıyorlar. Anlamaları gereken şeylerin olduğunu ve başarmaları için sürekli aynı yolu izlemeyi bırakmalarını gerektirecek şeylerin olduğunu söyleyerek, bazı hususlara değineceğiz.

Kişisel gelişim hayatımızı baştan aşağıya değişmesini ve daha iyi bir hayat yaşamamızı sağlarken, aynı zamanda tüm hayatımızı kolaylaştırır. Kısaca mutlu, rahat ve hayallerimizle dolup taşan bir hayata geçiş yapmamızı sağlar. Bu yüzden Kişisel Gelişim üzerinde durulması gereken en önemli şeydir. Kişisel Gelişim sizin hayatınızdır.

İsteklerinizi gerçekleştirme konusunda Kişisel Gelişim konularına başvurarak birçok yöntemi öğrenip hayatımıza uygulamaya çalışıyoruz. Bazı küçük şeylerin gerçekleştiğini görmüş olsak da, asıl isteklerimizin ve hayallerimizin henüz gerçekleşmediğini görmek üzüntü verici bir durum olabiliyor. Hatta hayallerimizi gerçekleştirememek, Kişisel Gelişim konusuna bakış açımızı bile negatif yönden etkileyebiliyor. Yaptığımız ve olduğumuz herşeyden vazgeçme aşamasına kadar bile gelebiliyoruz.

İsteklerim Neden Gerçekleşmiyor?

Hayallerimiz konusunda neden küçük şeyler gerçekleşirken, asıl istediklerimiz gerçekleşmiyor? Bu sorunun cevabını derinlemesine ele alalım.

Öncelikle küçük istek ve dileklerimizin daha çabuk gerçekleşmesi durumu tamamen rahat hissetmeniz ile birlikte üzerinde aşırı istek yoğunluğu barındıran (yani bir şeyi eğer aşırı derecede istiyorsanız, evrene bu bende yok enerjisini gönderiyorsunuz demektir) enerjinin oluşmamasıyla alakalıdır. Daha açık bir şekilde, küçük istekleriniz için her hangi bir kaygı ve nasıl oluşacağı ile ilgili düşünceler içerisine girmiyorsunuz, açıkça çok rahatsınız. O küçük durumları oluşturan düşünce formu için, sizin rahatlığınız ve kaygılanmayışınız, oluşumu hızlandıran etkenlerdir. Düşüncenin forma dönüşümü sonucunu etkileyecek her hangi bir düşünce ve duygu üretmediğiniz taktir de olağan seyrinde isteğinizi oluşturan düşünce, form’a dönüşümünü tamamlayacaktır ve hayatınıza deneyim olarak girecektir. Bu kısaca isteğinizin oluşacağına inanmaktır.

Sizin için büyük ve önemli olduğunu düşündüğünüz hayallerinizin gerçekleşmeme sebebi; aşırı istek, stres ve nasıl oluşacağı konusunda düşünce üretmeniz ile alakalıdır. Tüm bunlar hayalinizi oluşturan düşünce formunun sonuçlarını etkileyen faktörlerdir ve daima hayalinize kavuşamama durumunu yaşamanıza neden olur.

Örneğin, paranız yok ise ve oldukça fazla para hayal edip istiyorsanız yaptığınız hata şudur; Parayı çok istemek, aşırı önemli görmek ve önemli olduğunu hissetmek, para konusunda rahat hissedememek, nasıl hayatımıza gireceği konusunda düşünmek (yol aramak).

Para herşey gibi bir enerjinin farklı bir forma bürünmüş halidir. Hayatınızda yarattığınız küçük şeylerden hiçbir farkı yoktur. Farklı kılan sizin inancınız ve zihninizdir. Eğer oldukça çok fazla parasızsanız, demek ki oldukça çok istiyor ve önem veriyorsunuzdur. Parayı kendinize çekmek istiyorsanız, rahat olmalı ve rahat hissetmelisiniz. Onunda diğer herşey gibi bir enerjinin form’a dönüşmüş hali olduğunu bilmelisiniz. Siz olumsuz şekilde müdahale etmedikçe, oldukça hızlı ve kolay bir şekilde hayatınıza gireceğini bilmelisiniz.

Kısaca Özetlersek

İsteklerimiz her ne olursa olsun, gerçekleşme aşamasında dikkat etmemiz gereken önemli hususların en başında, rahat hissetmek ve nasıl oluşacağı konusunda düşünce üretmemek geliyor. İsteğinizin nasıl gerçekleşeceği konusu bizim işimiz değil. İsteğinizi yüceltende sizsiniz, basit bir şey olarak gören de yine sizsiniz. Sizin değer yargılarınız, isteğinizin oluşumuna doğrudan etkisi vardır. Eğer isteğiniz için ne zaman gerçekleşecek diye bir düşünceniz varsa, o isteğinizi daha uzun bir zaman gerçekleşmeyecektir. İsteğiniz konusunda rahat olun ve zaman olayına kesinlikle takılmayın. İsteğiniz ile aynı frekansta olun, bu kabul etme durumudur ve isteğinizin hayatınıza girebilmesi için bir yer (bir kapı) açmış olursunuz. İsteğinizle aynı frekansta olmak şudur; isteğinizi elde ettiğinizdeki ruh halinizdir. İsteğiniz oluştuğunda nasıl hissedersiniz? Sevgi dolu ve rahat… işte bu frekansta olmalısınız.

Sadece bir defa oluşum sürecinin nasıl işlediğini anladığınızda (idrak ettiğinizde), diğer tüm dilekleriniz ve hayallerinizin nasıl gerçekleştirebileceğinizi bilirsiniz. İşte tam burada hayatınız hayal ettiklerinizden daha mükemmel bir hale gelir. Ve biz buna “yaşam” diyoruz. Gerçekten yaşamak budur.

Diğer bilinçli yaşam konularımıza göz atmak için lütfen tıklayınız.

Paylaşım